Jak zacząć

Co powinna zawierać udana petycja?

Bądź kreatywny, ponieważ trafny pomysł to dobry początek. Tytuł, to pierwsze co zobaczą odbiorcy. Dlatego zwróć ich uwagę krótkim, ale dosadnym zdaniem, zawierającym sedno sprawy.

Kto może dokonać zmian? 

Wybierz adresata (osobę, grupę lub organizację), który jest w stanie spełnić Twoje żądania. Zrób krótkie rozeznanie, kto jest najodpowiedniejszą osobą, mogącą wpłynąć na oczekiwaną decyzję. 

Zastanów się, co w Twoim otoczeniu i przestrzeni publicznej powinno się zmienić. Na czym polega problem? Kogo on dotyczy? Co musi się zmienić i kto może tej zmiany dokonać? Dlaczego ta sprawa jest dla Ciebie ważna? Umieść opis swojej petycji w odpowiednim miejscu formularza. 

Skorzystaj z możliwości wysłania linku do zdjęcia lub grafiki. Następnie wybierz te, które najlepiej oddają sedno Twojej sprawy. Petycje ze zdjęciem mają dużo większe szanse, na uzyskanie podpisów. Grafiki przedstawiające ludzi lub zwierzęta bardziej przyciągają uwagę. Jednak wysyłane przez Ciebie zdjęcia, nie mogą zawierać przemocy ani treści erotycznych.