Serwerami www interesuje się każdy, kto ma potrzebę utrzymywania swojej strony www. Zazwyczaj możemy wybierać z bardzo szerokiej oferty, różnych firm dostępnych na rynku. Bez znaczenia czy interesuje nas zwykły serwer www, czy zaawansowane serwery dedykowane, bez problemu znajdziemy coś dla siebie.


Jaka jest różnica między poszczególnymi usługami

Najprostszą formą możliwości utrzymywanie strony internetowej, jest kupno udziału w serwerze współdzielonym. Wówczas dostajemy niewielki przydział całego serwera na nasze potrzeby. Minusem tego rozwiązania jest wydajność usługi oraz zagrożenie płynące z innych treści przechowywanych na tej samej maszynie — nigdy nie wiemy jakie treści przechowują inni użytkownicy tego samego współdzielonego serwera. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest jego cena.

Serwer dedykowany jest natomiast rodzajem usługi, gdzie do swojej dyspozycji dostajemy całą fizyczną maszynę. Jest to rozwiązanie bardziej zalecany do dużych stron i sklepów internetowych. Minusem tego rodzaju hostingu jest jego wysoka cena oraz potrzeba ręcznej administracji i konfiguracji, do czego często będziemy potrzebowali wykwalifikowanej osoby.

Kompromisem mogą się okazać serwery VPS, które mogą dostarczać znacznie lepszą wydajność, przy jednocześnie rozsądnej cenie. Oferowane VPS-y, często są już wstępnie skonfigurowane i gotowe do użycia.

Oczywiście oprócz hostingu dla naszej strony będziemy potrzebowali także domeny. Jeżeli nasz serwis będzie przetwarzał dane osobowe lub płatności, warto się wyposażyć także w certyfikat SSL.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *