Certyfikat SSL daje wiarygodność domenie i sprawia, że osoby, które wpisują cokolwiek w formularzach na stronach mogą czuć się bezpieczne.

Jak można sprawdzić, czy strona jest zabezpieczona przez certyfikat SSL?

Jeśli chcemy zobaczyć, czy konkretna strona ma zaimplementowane zabezpieczenia, które są poświadczone przez wystawienie certyfikatu SSL, należy sprawdzić jak wygląda jej adres. Jeśli mamy w oknie przeglądarki zieloną kłódkę, wówczas można być pewnym, że wszystkie przesyłane przez nas dane do strony są zabezpieczone.

Obecnie sklepy, niezależnie od ich indywidualnych zabezpieczeń wiedzą, jak ważne jest posiadanie zabezpieczenia certyfikatem SSL. Nawet jeśli nie ze względu na fizyczne bezpieczeństwo, to dla psychicznego samopoczucia klientów. Klienci, którzy widzą czerwone ostrzeżenie w oknie przeglądarki mówiące, że wszystkie dane, które prześle się przez tę stronę będą moly być łatwo przechwycone przez osoby postronne, mogą szybko opuszczać sklep.

Jak dodatkowo sprawdzić, czy sklep ma certyfikat SSL? Można to sprawdzić po adresie strony. Jeśli jest tam https, oznacza że sklep ma certyfikat. Jeśli nadal widnieje w adresie, w oknie przeglądarki http, oznacza to, że sklep nie ma certyfikatu.

Rodzaje certyfikatów

Pamiętajmy, że to, że strona ma zieloną kłódkę przy adresie nie oznacza, że jest w pełni bezpieczna. Są różne rodzaje certyfikatów SSL. Najbezpieczniej jest wówczas, gdy certyfikat dodatkowo waliduje domenę. Niektóre serwery dedykowane dają możliwość zainstalowania darmowego certyfikatu – pamiętajmy jednak, że najczęściej są to okrojone wersje.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *