Zakładając stronę internetową, musimy wiedzieć o tym, że jej istnienie w sieci zależy w dużej mierze od dobrego hostingu. Należy zatem dokładnie przeanalizować różne oferty i wybrać taką, która odpowiada najbardziej naszym potrzebom i wymaganiom.

Miejsce na serwerze udostępnione przez jego właściciela, w którym gromadzimy wszelkie potrzebne i niezbędne dla nas dane takie jak np.: strony www, różne serwisy, sklepy internetowe, portale medialne, pliki multimedialne, zdjęcia oraz konta mailowe to tak zwany hosting www.

Na rynku istnieje bardzo dużo rodzajów hostingu. W ofercie wielu różnych firm znajdują się hostingi współdzielone, serwery VPS oraz serwery dedykowane. Serwer VPS, czyli Virtual Private Server jest to jedna z możliwości podziału fizycznej maszyny na części. Każda taka część tworzy oddzielny serwer fizyczny. Jest to częste działanie pomiędzy hostingiem dedykowanym a współdzielonym, zazwyczaj używane np. przez sklepy internetowe czy duże serwisy.

Bardzo dużo firm ma potrzebę posiadania u siebie odrębnego dysku dopasowanego tylko i wyłącznie do swoich potrzeb. Właśnie w takich sytuacjach szuka się tzw. hostingu dedykowanego. Odbiorca dostaje wówczas maszynę przeznaczoną i dedykowaną tylko do jego osobistego użytku. Serwer taki jest raczej mało zawodny. Wynika to z tego, że nie narażamy się na skutki działań osób, które dzielą z nami miejsce (jesteśmy sami ze sobą i tylko dla siebie – cała powierzchnia serwera jest tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji). Dzięki temu, że sami decydujemy o wyborze oprogramowania i systemu operacyjnego, mamy również dużo większą wydajność.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *