Bardzo często słyszymy zdanie, że w Internecie to właściwie wszystko zaczyna się od hostingu. Przeciętna osoba, nie będąca programistą, nie ma pojęcia co oznacza to słowo.

Hosting, to w dużym skrócie, serwer (czyli taki dysk twardy), na który wgrywane są strony internetowe. Na rynku istnieje wiele firm oferujących usługi hostingu. Jeśli tworzymy niewielką, prywatną stronę internetową warto na samym początku wybrać tani hosting, najlepiej darmowy. Z czasem, gdy nasza strona zacznie się rozwijać i mieć więcej wyświetleń, możemy przenieść ją na hosting www płatny.

Serwisy hostingowe, których na rynku jest coraz więcej, oferują bardzo duży wachlarz usług. Jeśli tworzymy stronę firmową warto skorzystać od razu z usług hostingu płatnego. W przypadku darmowych usług, odwiedzający będą bombardowani wyskakującymi reklamami, które bardzo często nie są związane z tematyką naszej strony. Inna kwestią jest szybkość otwierania się strony na darmowym hostingu. Strona ładuje się bardzo wolno. Następną wadą jest bardzo trudne pozycjonowanie takiej strony. Bez odpowiedniej pozycji w wyszukiwarkach potencjalni nabywcy naszych usług lub towarów nie wejdą na naszą witrynę internetową. Wszystko to spowoduje, że nikt nie będzie poważnie traktował naszej witryny, a co za tym idzie także firmy.

Dla wielkich przedsiębiorstw, które mają duże potrzeby serwerowe tworzony jest serwer dedykowany. To profesjonalna usługa, o bardzo wysokiej wydajności. Na taki serwer firma może wgrać nie tylko stronę internetową, ale także swoje oprogramowanie.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *