Każdy przyszły posiadacz swojej własnej strony internetowej musi przejść przez szereg kreatywnych zadań. Nazwa domeny, kontent, jaki chcemy publikować oraz ogólny wygląd witryny to rzeczy, które należą do tej kategorii. 
Pomysł często rodzi się pierwszy, ale jest też druga strona tworzenia portalu, ta techniczna. Wybór hostingu bywa trudny. W internecie jest dostępnych wielu usługodawców, a każda oferta charakteryzuje się czymś innym. My, jako przyszli autorzy, musimy zastanowić się nad tym, jaka oferta będzie dla nas odpowiednia i wystarczająca. Ceny usług wahają się w zależności od pojemności serwerów, na jakie przyjdzie nam wysyłać dane oraz od tego, jakiego typu jest to hosting.

W przypadku mniejszej strony internetowej najlepiej będzie wybrać tani hosting współdzielony. Czym się on charakteryzuje? Po pierwsze, jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Jest prostszy w obsłudze, więc będzie odpowiedni dla początkujących osób. Oprócz tego, należy pamiętać, że dzielimy go z innymi użytkownikami. Oznacza to tyle, że na jednym serwerze znajduje się kilka witryn. Jest doskonałą alternatywą, gdyż serwery dedykowane przeznaczone są do wielkich serwisów, które generują bardzo duży ruch. Przy zakładaniu strony warto zadbać o certyfikat ssl – jest on potwierdzeniem tego, że nasza strona jest bezpieczna.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *