Jeżeli prowadzimy działalność zarobkową jakiegokolwiek typu, to pierwsze co zrobimy w kwestii reklamy i promocji, powinno być upewnieniem się, że zaistniejemy w internecie. Internet jest bowiem miejscem, które jest zdecydowane najczęściej użytkowane w poszukiwaniu produktów czy usług przez potencjalnych klientów. Bardzo ważne jest więc to, byśmy mieli swoją własną stronę internetową. Niekoniecznie musimy przy tym zlecać jej wykonanie agencji, która na pewno skazuje spore wynagrodzenie – możemy to przecież zrobić sami, w oparciu o szeroko dostępne szablony.


Zanim jednak zabierzemy się za właściwe tworzenie, musimy zakupić miejsce, w którym nasza strona będzie stała. Nie chodzi tu o jej nazwę, czyli domenę internetową, tylko o miejsce serwerowe na dane, czyli tak zwany hosting www. W tym calu musimy prześledzić oferty wielu firm hostingowych, nie jest wcale proste na pierwszy rzut oka powiedzieć, która oferta jest najlepsza. Niektóre firmy dają większą, a inne mniejszą przestrzeń dyskową, jedne nakładają na nas ograniczenia miesięczne w transferze, a inne nie i tak dalej.

Co więcej, możemy też liczyć na to, że firmy, które szczególnie dbają o klienta, będą mogły dorzucić za stosunkowo niewielką opłatą certyfikat SSL, który pozwoli na bezpieczne połączenia i jest bardzo mile widziany przez klientów, jeżeli na naszej stronie się logują, albo przesyłają przez nią jakieś wrażliwe dane. Gdy z kolei spodziewamy się znacznego ruchu na naszej stronie, możemy pomyśleć o tym, by od razu wykupić serwer VPS, albo też nawet serwer dedykowany.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *