Odpowiedni serwer to podstawa dla każdego, komu potrzebny jest hosting www na przykład w celu prowadzenia własnego bloga, forum czy innych form serwisów internetowych. Jednym z najpopularniejszych, a także najlepszych wyborów jest w tym wypadku serwer dedykowany. Ma on wiele zalet, choć zauważyć można jednak, że istnieją jego wady.
Jedną z największych zalet, jakie oferują nam serwery dedykowane, jest swoboda zarządzania swoim serwerem. Mamy do dyspozycji cały komputer na własność. Możemy instalować na nim dowolne oprogramowanie i konfigurować go tak, jak tylko mamy ochotę. Nie musimy się martwić o to, że maszyna zacznie gorzej działać przez ruch w przestrzeni, która należy do kogoś innego (jak to jest w wypadku serwerów współdzielonych).
Jak wspomniano powyżej, wybór serwera dedyko

wanego ma również swoje wady. Najważniejszą z nich jest jego cena. Wynajmowanie serwera dedykowanego jest dość kosztowne. Płacimy za niego również wtedy, gdy nie w pełni wykorzystujemy jego możliwości, a jednocześnie jeśli wybierzemy zbyt słaby komputer, to nie będzie on w stanie obsłużyć naszego serwisu. Trzeba więc dobierać ofertę z naszym serwerem bardzo rozważnie. Drugą wadą serwera dedykowanego jest to, że spoczywa na nas więcej obowiązków. Opieka nad nim jest w większym stopniu na naszych barkach. Nikt inny nie zgłosi na przykład nieprawidłowości w działaniu maszyny.
Jak widać, serwery dedykowane mimo tego, że można uznać je za najlepszy wybór dla wymagających, niekoniecznie mogą się nadawać dla każdego.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *