Równo z popularnością internetu i zwiększonym dostępem do tej globalnej sieci rośnie także ilość stron www, które może odwiedzić potencjalny internauta. Kiedyś strony takie były zarezerwowane praktycznie tylko dla szanujących się korporacji, organizacji i tak dalej, dziś zwykłą stronę ma praktycznie każdy. Przynajmniej może mieć, jeżeli zechce.

Wystarczy więc, że ktoś chciałby się ze światem podzielić swoim hobby, a może założyć swoją witrynę www, na której umieści wszelkie informacje, które uzna za stosowne. Szczególnie, że dziś zrobić stronę, na przykład w oparciu o popularny system CMS jest bardzo łatwo i dosłownie każdy sobie z tym poradzi po krótkim, teoretycznym wprowadzeniu. Tyle, że taka strona musi mieć miejsce na swoje pliki, konieczny więc będzie hosting www.

Jeżeli jesteśmy zwykłymi użytkownikami, to wystarczy podstawowa oferta tego typu, nie potrzebne są żadne drogie serwery dedykowane, ani inne serwery vps. Pamiętajmy jednak, by wybrać taki hosting na swoją stronę, który gwarantuje stabilne działanie strony przez zdecydowaną większość czasu (jak największy parametr uptime), nielimitowany transfer dobowy i miesięczny, a wielkość przestrzeni dyskowej musimy już dopasować pod swoje preferencje, pamiętając jednak o tym, że im ta przestrzeń większa, tym droższa będzie opłata roczna.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *