Kto by pomyślał, że na adresie można dużo zarobić. A tym bardziej kiedy jest to po prostu adres w Internecie. Tymczasem niejednokrotnie słyszymy dzisiaj o sprzedaży jakiejś domeny za ogromne pieniądze. Proces, do jakiego dochodzi nie jest niczym niezwykłym. Ktoś buduje po prostu stronę od podstaw pod określonym adresem.

Po uzyskaniu popularności z różnych względów ilość wejść na stronę rośnie, a jej nazwa staje się synonimem dla pewnego zjawiska. Dlatego potem na stronie takiej rosną również ceny reklam, bowiem dla reklamodawców pewnym jest, że ich ogłoszenia będą widoczne i wielokrotnie wyświetlane. Domeny takie zostają zatem często sprzedane, kupujący widzą w nich bowiem świetną okazję do zarabiania na niej pieniędzy.

Ważną rolę w tym procesie odgrywa każdy hosting domen. To w końcu do niego należy witryna, trzeba ją zatem od niego przede wszystkim pozyskać. Nie bez znaczenia jest samo rozszerzenie – lepiej sprzedają się witryny z najpopularniejszymi.

Wiadomo, że przed rozpoczęciem każdej imprezy rejestrowane są domeny, które następnie są wykorzystywane przy wydarzeniach – często zarabiają na tym ci, którzy zarejestrują je pierwsi. Po zakupieniu takiej domeny niezbędny będzie serwer www, umożliwiający postawienie witryny. Często zakładający decyduje się wtedy także na serwer dedykowany, by zmaksymalizować przychód ze strony.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *