Według najnowszych statystyk już blisko dwie trzecie polskich firm posiada strony internetowe i liczba ta stale rośnie. Rośnie też dostępność internetu i tym samym strona internetowa staje się głównym źródłem informacji i danej firmie czy instytucji.

15546066967_fa9276974e_hRosnąca liczba odwiedzin na stronach www sprawia, że ich właściciele muszą zadbać o dobry i stabilny hosting www. Podstawowa wersja tej usługi to tzw. serwer współdzielony. Zazwyczaj jest on odpowiedni na start i początkowe działania strony. Po pewnym czasie, w miarę wzrostu ruchu użytkowników na stronie, trzeba zazwyczaj wziąć pod uwagę bardziej zaawansowane i wydajne rozwiązania.
W miejsce hostingu współdzielonego warto wybrać tzw. serwer VPS, czyli Virtual Private Server. Jak nazwa wskazuje, to wydzielona część całego serwera przydzielona konkretnemu użytkownikowi. Oznacza to, że poza zwiększonymi parametrami admin strony ma większy zakres opcji administracyjnych do zarządzania serwerem. Jest to opcja przeznaczona dla stron, które potrzebują nietypowych rozwiązań.
Dla najbardziej obłożonych ruchem stron www jedynym rozwiązaniem są już serwery dedykowane. Jest to już konkretna fizyczna maszyna, lub kilka, przypisana danemu użytkownikowi. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla dużych firm, portali internetowych oraz mediów nadających za pośrednictwem internetu.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *