Obecnie na całym świecie nowoczesne technologie odgrywają coraz ważniejszą rolę i nawet ogromne korporacje, które stać na utrzymanie własnego działu IT, muszą korzystać z pomocy największych dostawców i administratorów sieciowych na świecie. Odpowiednie przygotowanie fizyczne maszyn i skonfigurowanie ich w sprawnie działającą całość na potrzeby przemysłu kosmicznego, farmaceutycznego czy korporacji finansowych – to zadanie bardzo skomplikowane.

15546066967_fa9276974e_hWdrażanie nowych rozwiązań technologicznych z zakresu administrowania sieciami informatycznymi, projektowaniem przestrzeni dyskowej i zarządzaniem procesami symultanicznymi na jednej bazie danych – wymaga ogromnej wiedzy. Nawet przy migracji danych między dwoma komplementarnymi serwerami, może dojść do rozlicznych problemów, z których niektóre rozwiązać może tylko dobry zespół programistów i analityków sieciowych. Dlatego obecnie same serwery vps sprzedawane na rynku trafiają do klienta końcowego przeważnie wraz z ekipą serwisową, która podłącza serwer pod firmową infrastrukturę, konfiguruje go odpowiednio, a jeśli trzeba – przeprowadza także odpowiednie szkolenia dla personelu.

12164221756_1b824428ff_kJeśli jednak dochodzi do przetargów na wykonani serwerowni zdolnej do obsługi wszystkich procesów bankowości elektronicznej komercyjnego banku – firma musi nie tylko posiadać doświadczenie i tzw. know-how. Musi przede wszystkim posiadać urządzenia, narzędzia oraz infrastrukturę umożliwiającą im wdrażanie takich wielkogabarytowych inwestycji technicznych.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *