Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w podpis elektroniczny, to koniecznie przeczytaj ten krótki wpis. Zaraz przekonasz się jak wiele daje korzyści.

serwer9Warto wiedzieć, że podpis elektroniczny jest tak samo ważny, jak tradycyjny podpis odręczny, a nawet można stwierdzić, że ważniejszy, bo nie da się go podrobić. Korzystanie z takiej formy przekazywania informacji to ogromne przyspieszenie przepływu dokumentów w firmie i ułatwienie tzw. papierkowej roboty. Umowę lub inny dokument z e-podpisem możesz wysłać w zasadzie do każdej instytucji, nie marnując czasu na adresowanie kopert oraz nie wydając pieniędzy na znaczki i papier.

Podpis elektroniczny może Ci się przydać w kontakcie z administracją (ZUS, US, Urząd Celny, KRS, GIODO, Sądy) podpisoraz we wszelkich kontaktach z klientem, czyli przy popisywaniu faktur elektronicznych, w celu potwierdzenia autorstwa korespondencji oraz do podpisywania jakichkolwiek innych dokumentów. E-podpis to również ułatwienie komunikacji biznesowej. Zawieranie umów o dzieło i zlecenie, przetargi elektroniczne, potwierdzenie autorstwa dokumentów to czynności, które stają się o wiele szybsze, tańsze i prostsze.

Kupując podpis elektroniczny, wybierz rodzaj certyfikatu. Certyfikat podstawowy będzie zawierał tylko Twoje dane, a certyfikat dodatkowy to również dane Twojej firmy, czyli możliwość występowania w jej imieniu.

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *