Lekcje informatyki od zawsze kojarzyły mi się z czymś przyjemnym. Siadamy przed komputerami i na nich uczymy się wielu przydatnych rzeczy, które następnie możemy wykorzystywać w swoim życiu, zarówno prywatnym i zawodowym. Jakżeż wielkie było moje zdziwienie, gdy poszedłem na pierwszą lekcję informatyki do szkoły.

blog-62279_640Okazały się wówczas dwie bardzo ważne sprawy, które miały ogromny wpływ na moje dalsze postrzeganie tego typu przedmiotów. Po pierwsze okazało się, że informatyka nie jest taka prosta, jak mi się to od małego wydawało, a po drugiej na lekcji okazało się, że te zajęcia nie do końca wyglądają tak jakbym sobie wyobrażał.
Serwery dedykowane, a serwery wirtualne – gdy nauczyciel informatyki rozpoczął monolog czym rożni się jedno od drugiego to nieco się załamałem. Jeszcze bardziej owy informatyk dobił mnie, gdy zaczął tłumaczyć czym jest i do czego służy podpis elektroniczny. Po tym rozpoczął się kilkunastominutowy monolog na temat tego, jaką wartość ma podpis elektroniczny i po co trzeba go zakładać.
Najbardziej załamałem się jednak, gdy okazało się, że podczas tej pierwszej lekcji informatyki w ogólnie nie włączyłem komputera. Najpierw computer-1880_640było owy monolog na temat tego, czym są serwery dedykowane, a później to do czego służą serwery wirtualne. Dobiłem się jednak na samo koniec, gdy prowadzący zajęcia kazał wyjąć zeszyty i zacząłem notować. Najpierw czym jest podpis elektroniczny. Po chwili do czego go wykorzystujemy i jakie ma znaczenie. Następnie taka sama procedura z tym czym są serwery dedykowane, następnie oczywiście czym są serwery wirtualne i tak dalej, i tak dalej…jakaś masakra.
I to jest historia, która całkowicie odepchnęła mnie od informatyki. Po takich zajęciach nie będą miał już kompletnie sympatii do tej dziedziny, a wszystko przez katastrofalnie poprowadzone zajęcia. To idealny przykład, jak przez złe podejście można zniechęcić ludzi do danej tematyki. Warto wziąć sobie tę historie pod uwagę i wyciągnąć z niej wnioski na przyszłość. Mogą one być dla nas bardzo przydatne. Dowiedź się również pozycjonowaniu swojej strony internetowej z strony http://sekretyseo.blog.pl/

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *