W obecnych czasach nie jest problemem założenie własnego portalu internetowego. Pomysł na domenę, do tego tani hosting www i w zasadzie możemy startować! U mnie wszystko zaczęło się jakieś 15 lat temu – bez żadnej większej wiedzy z zakresu programowania, ale z wielkim zapałem ruszyłem na podbój internetu.

Na początek nikt nie myślał o większych inwestycjach. Zresztą, internet wyglądał zupełnie inaczej niż teraz i było zdecydowanie więcej miejsca office-381228_640dla takich amatorskich przedsięwzięć. Na początek wystarczył więc zwykły darmowy system newsów oparty na plikach tekstowych.

Być może to będzie zaskoczeniem dla wielu obecnych współtwórców internetowych portali, ale wtedy młodzi ludzie palili się do pracy. I żaden z nich nawet nie pomyślał o wynagrodzeniu! Dlatego też zebranie redakcji, która pomogła mi rozkręcić moją stronę przebiegło zaskakująco szybko. Co ciekawe – kilkoro ludzi, z którymi zaczynałem ten projekt nadal wchodzi w skład redakcji.

Przez lata serwis rósł w siłę. Coraz więcej odwiedzających, coraz większe obciążenia i w konsekwencji współdzielony serwer, który służył nam dobrych kilka wiosen, coraz bardziej zamulał i denerwował internautów.

personal-553644_640– Tak dalej być nie może! Czas na coś lepszego – grzmiała redakcja, a ja zdawałem sobie sprawę, że czas najwyższy na zmiany.

Zacząłem więc wertować internet w poszukiwaniu czegoś innego. Sporo ludzi proponowała zakup serwera dedykowanego, ale jakoś nie czułem się na tyle pewnie, aby koniec końców zdecydować się na takie rozwiązanie.

Aż w końcu natrafiłem na serwer vps

– To jest to! – krzyknąłem z radością.

To świetne rozwiązanie dla tych, których zbytnio ogranicza współdzielony hosting, ale nie mają na tyle umiejętności, aby prawidłowo skonfigurować dedyka.

W moim przypadku wybór odpowiedniej oferty był o tyle prostszy, że jedna z firm zaproponowała wraz z vps-em podpis kwalifikowany po niezwykle atrakcyjnej cenie. A jako, że niedawno otworzyłem własną działalność i myślałem od jakiego czasu na takim rozwiązaniem, nie zastanawiałem się długo i skorzystałem z propozycji. I nie żałuję!

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *