Zastanawiając się nad stworzeniem własnej strony internetowej bierzemy pod uwagę kwestie finansowe oraz to, jakie ma ona mieć przeznaczenie. Nie musi się to jednak wiązać z dużymi wydatkami, ponieważ w sieci dostępne są darmowe domeny spełniające większość początkowych wymagań wobec witryny.

Czasami, korzystając z różnych promocji, możemy nawet otrzymać roczny dostęp do profesjonalnie wyglądających domen, za które nie musimy płacić po zakończeniu okresu promocji, jeżeli nie chcemy płacić. W innym wypadku możemy dostać trochę mniej atrakcyjny adres, jednak nie jest to wielka wada. Kolejny aspekt to miejsce przechowywania danych strony, czyli hosting. Istnieje szeroki wybór różnych ofert hostingowych, zarówno dla dużych firm jak i niewielkich portali. Większość potrzeb nowych witryn spełni tani hosting, więc nie trzeba daleko szukać i zastanawiać się nad droższymi opcjami.

Minusem hostingów jako takich jest fakt, że są one współdzielone i gdy któryś u któregoś z użytkowników doprowadzi do przeciążenia, jego skutki odczujemy i my ponieważ odbije się to na działaniu naszej strony. Dlatego w niektórych wypadkach lepszą alternatywą będzie serwer vps, który mimo większej ceny jest znacznie stabilniejszy i wolny od problemów dotykających zwykły hosting. Do jego obsługi potrzebna jest większa wiedza, dlatego nie należy od razu rzucać się na głęboką wodę i warto najpierw nauczyć się potrzebnych rzeczy, co z pewnością na dłuższą metę się opłaci.

 

Written by Sebastian

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *